/Files/images/DSC_7305.JPG /Files/images/DSC_7512.JPG

Плавання - унікальний засіб впливу на організм дитини

Фахівці визначають, що плавання сприяє розвитку всіх груп м`язів та поліпшенню координаціі рухів. Завдяки горизонтальному положенню тіла у воді під час плавання й активним рухам руками поліпшується гнучкість хребта. Це дає змогу запобігти порушенням постави, а за наявності-виправляти їх. Активний рух ніг у воді поліпшує вигини стопи дитини й запобігає розвитку плоскостопості, а у разі виникнення коригує її.Також заняття з плавання зміцнюють імунітет, розвивають витривалість, позитивно впливають на основні показники фізичного розвитку - зріст, вагу і пропорційність, загартовують організм дитини. Важливо й те, що вода заспокоює, знімає стрес, сприяє зміцненню сну. Корисними є заняття з плавання для дітей з гіпертонусом і гіпотонусом м`язів, синдромом підвишеної збудливості та дитячим церебральним паралічем. Заняття у воді розвивають дихальний апарат та збільшують ємність легенів завдяки необхідності долати опір води під час видиху.

/Files/images/IMG_9862.JPG

/Files/images/IMG_9893.JPG

Показання до занять з плавання та лікувальна дія вправ

Плавання-одна з форм фізкультури, особливістю якої є одночасний вплив на організм людини води та фізичних вправ. Дозована робота м`язів у незвичних для людини умовахводного середовища є важливою дією процедури на організм людини. Під час виконання вправ у воді організм, як цілісна система, комплексно реагує на такий вплив. Насамперед плавання добре впливає на шкіру, серцево-судинну, нервову, ендокринну, м`язову системи, теплообмін і окислювально-відновні процеси.
Лікувальна дія вправ у воді на організм людини полягає у:
• підвишенні тонуса;
• покращенні обмінних процесів та процесів регенерації;
• відновленні функцій певного органу та всього організму в цілому.
Показаннями до занять з плавання є:
• порушення та захворювання нервової системи;
• травми та захворювання опорно-рухового апарату;
• захворювання серцево-судинної та ендокринноїсистем, органів дихання та травлення.
Плавання рекомендоване всім дітям з порушенням постави. Протипоказаннями до занять із плавання є загострення хронічних захворювань, будь-які інші захворювання в гострій формі, період одужання після гострих захворювань, хронічні захворювання нирок із частими загостреннями, шкірні захворювання. Невміння плавати не є протипоказанням для призначення процедур у басейні. Перед початком занять із плавання слід проконсультуватися з лікарем-педіатром і з`ясувати, чи нема протипоказань.

/Files/images/IMG_9360.JPG

/Files/images/IMG_9359.JPG

Вплив плавання на здоров`я дитини

Плавання дуже позитивно впливає на організм дитини,зокрема на такі основні показники її фізичного розвитку, як ріст, вага і пропорційність, поліпшує роботу серцево-судинної та нервової систем, розвиває дихальний апарат і м`язи. До того ж плавання є дієвим способом профілактики та виправлення порушень опорно-рухового апарату.Горизонтальне положення тіла під час плавання забезпечує рівномірне переміщення крові по судинах, що важливо для функціонування серцево-судинної системи. Безперервне чергування напруження і розслаблення створює умови для розвитку кістково-м`язової системи. Додаткова витрата зусиль на подолання опору води розвиває дихальний апарат та збільшує місткість легенів.У дітей схильних до ожиріння, під впливом м`язового навантаження поживні речовини не накопичуються у жировому депо, а перетворюються на енергію.Під час плавання вода обмиває все тіло та очищає шкіру від продуктів виділення. Дозований вплив прохолодної води на шкіру ефективно стимулює життєві сили дитини та здатність протистояти інфекційним хворобам.Вагоме значення має також температура води. Низька температура води викликає спазм судин шкіри та легень, довготривале скорочення дихальних м`язів, що призводить до гострих порушень дихання та серцевої діяльності, анемії мозку, яка проявляється втратою свідомості або станом, близьким до цього.У дитини в разі швидкого входження в холодну воду може розвинутися холодовий шок,який веде до непередбачуваних наслідків. Подібний стан може розвинутися не лише в холодній (нижче +16...+17°С), а й у достатньо теплій (+22...+26°С) воді, коли її температура значно відрізняється від температури тіла, що зумовлено тривалим перебуванням на сонці чи фізичними перевантаженнями.Особливо корисно плавати в морській воді. Солі, що містяться в ній, стимулюють рефлекторні реакції. Під час плавання дитина вдихає морське повітря, збагачене озоном, а хвилі роблятьт своєрідний масаж тіла.Дітей, які часто хворіють, необхідно попередньо готувати до морських купань і плавання шляхом обтирання та обливання тіла морською водою,температуру якої поступово знижують. Морські купання використовують для лікування рахіту, золотухи, дітей зі погіршеним обміном речовин. Однак морські купання протипоказані у разі недостатності кровообігу, недокрів`я та гострих запальних захворювань.Отже, купання та плавання - це і ефективний спосіб загартування, і дієва лікувальна процедура. Адже повторювані, правильно проведені, дозовані купання і плавання значно підвищують опірність організму до мінливих чинників навколишнього середовища.

/Files/images/IMG_9362.JPG

/Files/images/IMG_9361.JPG

/Files/images/Солн. батареи.jpg

/Files/images/аппаратура.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 410